התחברות/הרשמה לאתר

שאלות ותשובות​

לא תאמינו אבל כמעט כל מיומנות קיימת. הטיפול התנהגותי מתייחס לכל תחומי ההתפתחות והחיים: לקוגניציה, משחק, מוטוריקה (עדינה וגסה), שפה, תקשורת, מיומנויות חברתיות, כישורי חיים ועוד…

בהחלט. החומר התיאורטי אינו מסובך כלל. עם זאת, חשוב להיות כנים ולומר, שמי שרוצה אחר כך גם לעבוד בתחום, צריך שתהיה לו גישה מצויינת לילדים, מוטיבציה גבוהה להתקדם, ויכולת לקבל ביקורת ומשוב. שלא תטעו, הלמידה התיאורטית היא רק ההתחלה… אחר כך, ב”שטח” יש עוד הרבה מאוד מה ללמוד. 

בתכל’ס, העקרונות ההתנהגותיים הם אוניברסאליים ולכן אפשר להתאים את הטיפול ההתנהגותי (ABA) לכל יצור חי באשר הוא. עם זאת, השם “טיפול התנהגותי” מוכר יותר לציבור הרחב בטיפול בילדים על הרצף האוטיסטי. כדאי לדעת, שטיפול התנהגותי מקצועי הוא זה שמתאים את עצמו למטופל ולא להפך… זאת אומרת, שכשעושים תוכנית התערבות בגישה ההתנהגותית (ABA) אנחנו “תופרים” למטופל את ה”חליפה” שמתאימה לו ולסביבה בה הוא חי, ולא מנסים “להתאים” את המטופל לתוכנית.

פשוט… כי בגילאים הצעירים הללו (שנה וחצי / שנתיים ואילך) המוח עדיין אלסטי וגמיש, ולכן השינויים שאפשר לעשות בגילאים הללו הם גדולים ומשמעותיים מאוד (בהשוואה לשנים מאוחרות יותר). חשוב לומר, שהמוח ממשיך להתפתח גם בגילאים בגירים יותר ולכן הטיפול ההתנהגותי אינו “מוגבל” לתקופת חיים מסויימת.  

כן. טיפול שניתן על ידי אנשים לא מקצועיים יכול לגרום לנזק.  

ראשית, הלמידה נעשית מאיפה שבא לכם ומתי שמתחשק לכם. שנית, השיעורים נכתבו בשפה מאוד ברורה ופשוטה שמתאימה לכל אחד. שלישית, המחירים בלמידה אונליין נמוכים יותר מלמידה פרונטלית (בכל זאת, חסכנו עלויות בהשכרת מקומות ובתשלום לעובדים ולכן אתם אלו שמרוויחים מזה!) רביעית, תוכלו לצפות בשיעורים ללא הגבלה בפרק זמן של 72 שעות וכך ללמוד כל שיעור כמה וכמה פעמים עד להבנה מלאה שלו… וחמישית – אם נתקלתם בבעיה, או משהו לא היה ברור לכם – תוכלו ליצור איתנו קשר במייל ולשאול אותנו כל שאלה שתרצו. אנחנו מבטיחים לחזור אליכם תוך 48 שעות (שני ימי עסקים). שורה תחתונה – אנחנו כאן בשבילכם.  

אפשרי בהחלט. הכל תלוי בדרך העברת חומר הלימוד. במרכז רפאל השיעורים נכתבו דווקא ללמידה מהבית, והשפה בהם ברורה מאוד. ובאשר לפן המעשי – בשיעורים הרלבנטיים הנוגעות לתחום זה – מובאות הדגמות ברורות ומסודרות הנוגעות לאופן הביצוע של טכניקות העבודה ולכן, כל מה שנותר לכם זה לשבת בבית, לצפות בשיעורים כמה שתרצו ולהתאמן אחר כך על מה שתראו בהם. 

כניסה לאתר

הרשמה לאתר

דילוג לתוכן