התחברות/הרשמה לאתר

האם תוכנית ביתית בשעות אחר הצהריים יכולה לקדם ילדים עם אוטיזם שמשולבים במסגרות רגילות?

אהבתם? שתפו...

האם תוכנית ביתית בשעות אחה”צ יכולה לקדם ילדים עם אוטיזם שמשולבים במסגרות רגילות? במה היא יכולה לתרום (אם בכלל) לילד המשולב? התשובה נמצאת, בסרטון שלפניכם. צפייה נעימה!

האם תוכנית ביתית בשעות אחה”צ יכולה לקדם ילדים עם אוטיזם שמשולבים במסגרות רגילות?

האם כדאי לעשות תוכנית ביתית בשעות אחר הצהריים לילדים עם אוטיזם בתפקוד גבוה, שמשולבים בגן או בבית ספר רגיל? התשובה היא שכן. ולמה? כי במסגרות הרגילות לא תמיד אפשר לעבוד באופן ממוקד על קשיים ספציפיים, שרואים אצל הילד בזמן השילוב. אם אנחנו רוצים לשפר מיומנויות מסויימות אצל ילדים על הרצף, נצטרך גם לעבוד איתם באופן ממוקד יותר בבית. 

הנה דוגמא מהשטח: אם המשלבת של הילד בבית הספר, דיווחה להורים שבזמן השילוב היא שמה לב, שלילד מאוד קשה להפסיד כשהוא משחק עם שאר הילדים, והוא מגיב בבכי וצעקות כשהוא לא מנצח, שאלו הן כמובן התנהגויות, שיכולות לפגוע בשילוב שלו מהבחינה החברתית, ניתן יהיה לעבוד על: “מיומנות של איפוק בזמן הפסד” בתוכנית ביתית בשעות אחר הצהריים, בסביבה בטוחה, שקטה ובאופן ממוקד ויעיל. 

בשטח, או אם תרצו “בזמן אמת” לא תמיד אפשר ללמד את כל מה שרוצים. לפעמים, צריך להתאמן עם הילדים בנפרד על מיומנויות מסויימות שחסרות להם, ורק אחרי שהם למדו אותן, או במקביל ללמידה הזו, יהיה אפשר לתת להם להתנסות בהן בסביבה הטבעית. 

סיכום: תוכנית ביתית בשעות אחר הצהריים יכולה לשדרג ולמנף תוכנית שילוב של ילד עם אוטיזם בתפקוד גבוה, שמשולב במסגרת רגילה כמו גן או בית ספר והיא מומלצת מאוד. ברור, שהמטרות שתהיינה בתוכנית שכזו, תתבססנה על הקשיים, שנצפו בזמן השילוב. במקרה שכזה, תוכנית ביתית תיתן בהחלט “גב” ו”דחיפה” לתוכנית השילוב, שמתקיימת בשעות הבוקר.

האם תוכנית ביתית בשעות אחר הצהריים יכולה לקדם ילדים עם אוטיזם שמשולבים במסגרות רגילות?
Picture of ענבר בן ארי

ענבר בן ארי

מנתחת התנהגות מוסמכת מטעם הבורד העולמי, שעוסקת בתחום האוטיזם והעיכוב ההתפתחותי מעל ל-18 שנים. ענבר היא מומחית בהנחייה של תוכניות התערבות ביתיות בגישת ה-ABA לילדים על הרצף האוטיסטי ובהנחייה של תוכניות שילוב לילדים על הספקטרום במסגרות הרגילות.

סדנאות אונליין

וובינרים מוקלטים

סרטונים חינמיים:

רוצים לקבל מאיתנו עידכונים?

לקבלת מידע על שיעורים, קורסים והרצאות קרובות

 מלאו את הפרטים שלכם כאן.

כניסה לאתר

הרשמה לאתר

דילוג לתוכן